Jaunumi

Zināmais nezināmajā: Jauns biomateriāls hronisku brūču dziedēšanai 11.07.2015 Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" saruna ar LU Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētnieci Annu Ramatu-Stundu par ERAF projekta "Hronisku brūču dzīšanu veicinošas medicīnas ierīces izstrāde" norisi un rezultātiem. Raidījumā sniegta informačija par projekta ietvaros izstrādāto jauno biomateriālu un to perspektīvākajiem pielietojumiem.   Zināmais nezināmajā: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/virusi-musu-organisma.a53103/

LU EMKI Zinātniskai seminārs

"Ziņojums LU EMKI Zinātniskajā seminārā "Hroniskās brūces rakstorojošie marķieri""
2014.gada 19.decembrī LU Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta zinātniskajā seminārā vadošā pētniece Dr.biol. Dace Reihmane prezentēja ERAF projekta ietvaros iegūtos rezultātus par hronisko brūču eksudātos noteiktajiem iekaisuma faktoriem. Prezentācija

Aktuāli jaunumi

1)   2015.gada 26.augustā seminārā „Inovatīvu biomateriālu izstrāde hronisku brūču aprūpei un ārstēšanai” tika prezentēti projekta rezultāti. Ar savu pieredzi dalījās, gan hronisko brūču izpētē un jaunu aprūpes metožu izstrādē iesaistītie LU zinātnieki – Indriķis Muižnieks, Dace Reihmane, Vika Telle, Mārtiņš Borodušķis un Baiba Jansone, gan arī profesionāļi, kas ikdienā nodarbojas ar šāda veida brūču aprūpi, kā arī jaunu risinājumu novērtēšanu un ieviešanu klīniskajā praksē – P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (KUS) Asinsvadu ķirurģijas nodaļas virsmāsa Dace Jakovicka un P.Stradiņa KUS Klīnisko pētījumu daļas vadītājs Dainis Krieviņš.
2)   Sižets LNT „Nedzīstošas brūces nopietni apdraud Latvijas senioru veselību

3)   Žurnāls „Ilustrētā zinātne” raksta par hronisku brūču aprūpes problemātiku un projekta ietvaros izstrādāto jauno biomateriālu (Raksts)